شکوه دنیای قدیم، تکنولوژی دنیای جدید

در این بخش از مقالات خانه هوشمند با عنوان شکوه دنیای قدیم، تکنولوژی دنیای جدید با ما همراه باشید .

نمایش دادن خانه‌ها، در صنعت معاملات ملکی، کاری معمول است. اما Control4 به کمک دو برنامه از پیش نوشته شده، مدیریت تمام وسایل برقی خانه را به دست می گیرد و سطح بالاتری از این کار را ارائه می دهد. “ساخت و ساز کارگار” که مجموعه‌ای پیمانکاری در اورموندبیچ فلوریدا است، به دنبال یک روش تمام اتوماتیک بود تا با استفاده از آن خانه‌ها به بهترین نحو ممکن به نمایش گذاشته شوند. نکته مهم در این میان این بود که وسایل برقی نباید مزاحم دکور مجلل خانه ها می‌شدند .

شکوه دنیای قدیم، تکنولوژی دنیای جدید

” کارگار” سلسله اقداماتی را با موضوع “شکوه دنیای قدیم” به همراه تکنولوژی مدرن شروع کرد. این به آن معناست که تکنولوژی هوشمندسازی که به خانه اضافه می شود، باید مخفی باشد و زیبایی‌های کلاسیک داخل بنا را تحت شعاع قرار ندهد .

مسئله چالش‌آفرین، یکپارچه سازی وسایل برقی مثل کرکره برقی، روشنایی، پروژکتور HD، سرمایش- گرمایش و بلندگوها و کارگذاشتن آن‌ها به شکل مخفی و داخل دیوارها بود .

خانه هوشمند

اما سئوالی که اینجا پیش می‌آید این است که چگونه همه این وسایل در یک برنامه از پیش نوشته شده، به شکل یکپارچه با هم کار کنند، بدون اینکه به زیبایی ساختمان لطمه وارد شود؟
دوحالت (روشن و خاموش)، یک راه حل عالی .

شکوه دنیای قدیم، تکنولوژی دنیای جدید

Control4 برای حل این مسئله، یک راه ساده و در عین حال پرقدرت دارد. یکپارچه سازی تمام لوازم برقی خانه به روش بی سیم، مشکل زیاد شدن و در هم پیچیده شدن سیمها را مرتفع می سازد .

فردی که به خانه وارد می شود با فشردن یک دکمه تک می تواند تمام خانه هوشمند را کنترل نماید .

وقتی مشاور املاک وارد خانه می شود دکمه “خانه روشن” را روی صفحه کلید Control4 می زند و چراغ‌ها روشن می شوند، و همه بلندگوها و تلویزیون‌های خانه فایل‌های صوتی و تصویری از قبل مشخص شده را پخش می کنند و سیستم کنترل دما فعال می‌شود .

یک دکمه “خانه خاموش” هم برنامه نویسی شده در نظر گرفته شده تا هرگاه بازدید کننده از ملک خارج می شود، با فشردن آن چراغ‌ها خاموش شوند، سیستم گرمایش و سرمایش قطع

شود و سیستم امنیتی خانه روشن شود تا خطری متوجه خانه نباشد .

“کارگار” می‌گوید: “این روش نمایش خانه ها یک موفقیت بزرگ بود، فروشندگان ما با کمک Control4، هم شکوه دنیای قدیم و هم سهولت خانه هوشمند را به خریداران نمایش می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *