چراغ‌های چشمک زن خانه هوشمند

در این بخش از مقالات با عنوان چراغ‌های چشمک زن خانه هوشمند در خانه هوشمند پلان همراه باشید .

دیوید بیکر، کارمند Control4، از ویژگی های خانه هوشمند برای سر وقت خواباندن پسران نوجوانش بهره می‌برد.

من به عنوان یک کارمند Contro4 با ارتباطات وسیع و تجربه فنی، تصمیم گرفتم منزل شخصی خودم را هوشمند کنم. از کارهای ساده تر شروع کردم و مرحله به مرحله پیش رفتم. ابتدا تعدادی از خطوط روشنایی خانه ام را هوشمند کردم, خانواده ام خیلی تحت تاثیر مزایای آن قرار گرفتند.

چراغ‌های چشمک زن خانه هوشمند

یکی از مشکلات ما این بود که اتاق پسرها دقیقا زیر اتاق نشیمن بود، و من و همسرم بیشتر اوقاتمان را در اتاق نشیمن می گذراندیم. بالاخره تصمیم گرفتیم یک سیستم Intercom (دستگاه ارتباط داخل ساختمان) هم نصب کنیم. قبل از آن باید با صدای بلند داد می زدیم تا پسرها صدای ما را بشنوند.

خانه هوشمند

یک شب درست بعد از اینکه سیستم روشنایی هوشمند طبقه پایین را راه اندازی کرده بودم. رفتم طبقه پایین تا به پسرانم بگویم چراغ ها را خاموش کنند و بخوابند. دخترم را هم به اتاقش فرستادم تا بخوابد، او سریع به رختخواب رفت.

بعد از ۳۰ دقیقه هنوز صدای پسرها به گوش می رسید که داشتند با هم صحبت می کردند. ویژگی خانه ما این است که ما می توانیم صدای آنها را از اتاقشان بشنویم ولی آنها نمی توانند صدای ما را بشنوند مگر اینکه با صدای بلند داد بزنیم. پسران ما ۱۳ و ۱۵ ساله هستند. آنها خیلی با هم صمیمی هستند و دوست دارند درباره مسایل مورد علاقه شان ساعت ها با هم صحبت کنند.

چراغ‌های چشمک زن خانه هوشمند

به طور معمول در چنین شرایطی من یا همسرم داد می زدیم: “برید بخوابید” اما نمی خواستیم دختر کوچکمان از خواب بیدار شود.

سیستمی که اخیراً نصب کردیم امکانات بیشتری به ما داد. در نتیجه همسرم روش کم سر و صداتری را انتخاب کرد. او با آیفونش اپلیکیشن Control4 را انتخاب کرد و چراغ اتاق پسرها را خاموش و روشن کرد. چون اولین بار بود نمی توانستیم عکس العمل پسرها را پیش بینی کنیم. صدای صحبت کردن آنها به صدای خنده تبدیل شد و صدای پسر بزرگمان را شنیدیم که می گفت: ” باشه باشه الآن می خوابیم!” من و همسرم در صفحه آیفون دیدیم که پسرها یکی پس از دیگری چراغ‌هایشان را خاموش کردند.

پسرها چراغ‌ها را خاموش کردند و خوابیدند و ما بدون اینکه فریاد بزنیم به هدفمان رسیدیم! نمی گویم کار خارق‌العاده ای کردیم اما تجربه شیرینی بود و به ما نگرشی داد که هر چه بیشتر در هوشمندسازی خانه پیش می رویم، چه تغییراتی در زندگی ما اتفاق می افتد.

چراغ‌های چشمک زن خانه هوشمند

از آن زمان تا حالا سیستم هوشمندسازی خانه ما پیشرفت زیادی کرده است. مثلا من تعدادی کلید قابل برنامه ریزی به صفحه لمسی اتاق نشیمنمان اضافه کردم در نتیجه ما می‌توانیم از چراغ چشمک زن برای صداکردن هرکدام از پسرها، هردوی آن‌ها، دخترمان در طبقه بالا و همگی‌شان با هم استفاده کنیم.

این دکمه‌ها روی گوشی‌ها و تبلت‌های ما هم هست و با آن می توانیم هر زمانی که خواستیم آن‌ها را صدا بزنیم. همچنین برنامه ای برای روشنایی اتاق فرزندانمان نوشته‌ایم که با آن در روزهای مختلف هفته در ساعت مناسب از خواب بیدار شوند، و روزهای تعطیل بیشتر استراحت کنند. وقتی چراغ‌ها شروع به چشمک زدن می کنند آن‌ها می فهمند که الآن وقت بلند شدن از رختخواب است.

و ما همچنان به دنبال راهی هستیم که به آنها یادآوری کند که آشغال‌ها را سر وقت بیرون بگذارند و درِ کره بادام زمینی را بعد از خوردن ببندند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *