control4 user interface

واسط های کاربری تجهیزاتی هستند که ساکنان خانه به وسیله آن ها با خانه هوشمند ارتباط برقرار کرده و به آن فرمان می دهند. Control4 تجهیزات بسیار متنوعی را به عنوان رابط کاربری خانه هوشمند عرضه می کند تا به انتخاب خودتان بتوانید با هرکدام از آن ها با خانه هوشمند ارتباط برقرار کنید. هر کدام از این روش ها به گونه ای طراحی شده اند تا شما به سادگی بتوانید به امکاناتی که از خانه هوشمند انتظار دارید دسترسی داشته باشید.

رابط کاربری خانه هوشمند CONTROL4
 

 

رابط کاربری ، به معنی پیوند انسان به سیستم هوشمند در خانه است.

در حالی که سیستم های هوشمند خانگی کاملاً قادر به راه اندازی یک خانه به این روش هوشمند هستند ، بسیاری از صاحبان خانه ، زمانی که بتوانند خودشان محصولات و سیستم های مختلف را تحت اختیار داشته باشند، احساس راحتی و رضایت بیشتری می کنند. یعنی به جای اینکه همه اتفاق ها در اختیار خانه هوشمند باشد تا به چراغ ها ، ترموستات ها، تجهیزات و سایر دستگاه ها ، چگونگی عملکرد و زمان تغییر را بگویند ، کاربران دوست دارند که قدرت ایجاد این تغییرات را خودشان داشته باشند و ابزاری که برای این کار استفاده می کنند همان چیزی است که در این صنعت به عنوان “رابط کاربری” شناخته می شود. رابط کاربری در واقع وسیله ای است که به فرد امکان می دهد به راحتی وضعیت هر محصولی را که به یک سیستم خانه هوشمند گره خورده است ، کنترل کند و این محصولات را در هر زمان و مکانی کنترل کند.

رابط های کاربری Control4 ، شخصی سازی سلیقه ای برای همه گروه های سنی

به لطف تنوع بالا رابط های کاربری Control4 ، صاحبان خانه ها آزاد هستند که بیخیال سناریوهای پیش فرض خانه شان شوند و تغییراتی که دوست دارند را ، در هر زمان که می خواهند ، ایجاد کنند. به همین دلیل ، رابط کاربری یکی از مهمترین قسمت های یک سیستم خانه هوشمند است.

در اینجا مجموعه ای از رابط های مختلف کاربر، به همراه مشاوره در مورد انواع کاربری هایی که برای هر کدام از این رابط ها مناسب تر است، توضیح داده می شود.

موبایل های هوشمند و تبلت ها، محبوب ترین رابط کاربری

محبوب ترین نوع رابط های کاربر سیستم هوشمند ، Application ها هستند که سازندگان برای نصب بر روی بستر iOS ، ویندوز یا اندروید به شما ارائه می دهند. این یک کنترل بسیار راحت برای افرادی است که همیشه موبایل خود را با خود حمل می کنند. اپلیکیشن خانه هوشمند Control4 بر روی موبایل و تبلت، تمام دسترسی های لازم یک کاربر را برای کنترل خانه هوشمند دارد.

رابط کاربری خانه هوشمند موبایل و تبلت

همچنین یک نوع رابط ایده آل برای نظارت و مدیریت سیستم اتوماسیون منزل از راه دور هنگام کار یا مسافرت است. می توانید سناریوهای هوشمند را از هرجای دنیا فعال کنید تا بتوانید محیط خانه خود را به آسانی مدیریت کنید ،طوری که انگار روی مبل اتاق نشیمن خود نشسته اید. مشاهده تصویر دوربین تنها از طریق این رابط کاربری در خارج از منزل امکان پذیر است. ارتباط اینترنتی از Applicationها از یک درگاه امن که توسط شرکت Cisco اجرا شده ، برقرار می شود. امتیاز بالای این Application ها در App Store و Google Play نشان از رضایت بالای کاربران این برنامه دارد و به ۱۶ زبان زنده دنیا این برنامه ارائه شده است.

صفحه لمسی Control4 ، امکانات متنوع و بی نظیر

علاوه بر Application ، شرکت Control4 به عنوان رهبر حال حاضر خانه های هوشمند، رابط کاربری را در قالب صفحه نمایش لمسی اختصاصی برند Control4 در اندازه ها و رنگ بندی های مختلف ارائه کرده است. از مدل های قابل حمل کوچک و بی سیم که می توانند روی یک میز قرار بگیرد گرفته تا مدل های فوق العاده زیبا که به صورت دائمی روی دیوار نصب شوند. گفتنی است صفحه های لمسی سری T3 در ابعاد “۷” و “۱۰” اینچی موجود هستند، این محصولات به دو صورت قابل حمل و دیواری بوده و  در مدل قابل حمل شما می توانید برای تامین نیازتان آن ها را از اتاقی به اتاق دیگر ببرید. این صفحه های لمسی با طراحی جدید و زیبا و ارائه وضوح تصویر بالا در همه جای خانه هوشمند شما زیبا و مدرن جلوه می کنند.

واسط کاربری خانه هوشمند صفحه لمسی Control4

از آنجا که صفحه لمسی ها معمولاً بزرگتر از تبلت یا تلفن هوشمند هستند، یک صفحه لمسی قادر است اطلاعات را به شکلی ارائه دهد که برای بسیاری از افراد ( از جمله سالمندان ) خواندن جمله ها و انتخاب منوها را آسان تر می کند. علاوه بر این، منوهای کنترل و آیکون های نمایش داده شده روی صفحه نمایش لمسی هوشمند Control4 ، انعطاف پذیر هستند ، به این معنی که یک کاربر با دانش ، می تواند صفحه نمایش و سایر ویژگی ها را متناسب با سلیقه خود تنظیم کند.

همچنین در Control4 صفحه نمایش ها قابل استفاده به عنوان صفحه درب بازکن تصویری هم هستند. اولین صفحه لمسی های خانه هوشمند که مجهز به دوربین هستند را Control4 به بازار عرضه کرد. همچنین Control4 اولین برند استفاده کننده از پروتکل SIP ( Intercom ) بوده است. ارتباط تصویری بین صفحه لمسی های Control4 با Application موبایل و درب بازکن تحت شبکه برقرار می شود.

واسط کاربری خانه هوشمند صفحه لمسی دیواری Control4

کلیدهای سناریو پذیر، در دسترس ترین رابط کاربری

با وجود Application های روی موبایل ، هنوز هم کلیدهای سناریوپذیر به دلیل قابلیت های منحصربفردشان ، الزامی هستند. شما می توانید در هنگام خروج از منزل با فشار دادن یک دکمه ، تمام اتفاق های مورد انتظارتان در سناریو خروج را فعال کنید. در حالیکه همین کار از طریق Application موبایل مستلزم ارتباط با سیستم هوشمند، انتخاب منو مورد نظر و چندین عملکرد زمان بر خواهد بود.

رابط کاربری خانه هوشمند کلید سناریو پذیر مربعی

کلیدهای سناریو پذیر Control4 رابط کاربری فوق العاده ای برای سیستم خانه هوشمند هستند، این محصولات با کلید هایی که قابلیت جابجایی و تغییر دارند و با ظاهری زیبا و لوکس تکمیل کننده دکوراسیون خانه هوشمند شما هستند. کلیدهای سناریوپذیر Control4 بخاطر اینکه لیزر می شوند ، کاربر پسندتر هستند و با توجه به نوع مکانیکی کلیدها ، امکان اجرای چندین سناریو بر روی هر کلید وجود دارد. همچنین طول عمر کلیدهای سناریوپذیر مکانیکی بسیار بیشتر از مدل های لمسی است. در کنار این قابلیت ها ، Control4 امکان کنترل سرخط های روشنایی به صورت سوئیچ و دیمر را به صورت سنتی فراهم کرده است. با توجه به ارتباط Zigbee ، شما نیاز به هیچ سیم کشی ندارید و این کلیدها در هر نقطه ای دسترسی شما را به سیستم برقرار می کنند.

 رابط کاربری خانه هوشمند کلید سناریو پذیر مستطیلی

ریموت کنترل لمسی ، تجربه ای لذت بخش و منحصربفرد

در Control4 شما با استفاده از ریموت می توانید کنترل کامل تمام خانه را در اختیار داشته باشید. جایگزین شدن ریموت هوشمند Control4 با سایر ریموت های سینمای خانگی از قبیل ریموت تلویزیون ، ماهواره ، پخش فیلم و پخش موسیقی ، از مهم ترین ویژگی های این رابط کاربری مفید است.علاوه بر این کنترل نور، دما، پرده ها و … نیز با همین یک ریموت انجام می شود.

رابط کاربری خانه هوشمند ریموت کنترل Control4

در حال حاضر دو مدل ریموت Zigbee و WiFi در دسترس کاربران سیستم هوشمند Control4 قرار دارد. با ریموت هوشمند شما نیازِ به استفاده سایر ریموت های منزل نخواهید داشت. می توانید بر روی دکمه های ریموت سناریو تعریف کنید و در زمان شام و یا مشاهده فیلم از بستر Netflix، وضعیت چراغ ها را تغییر دهید و فرزندان را از اتاق فرا بخوانید. کودکان به راحتی با استفاده از این ریموت ها برنامه های مورد نظرشان را انتخاب می کنند. در هر نقطه ای که باشید ، تجهیزات سینمای خانگی در کنترل شما هستند.

رابط کاربری خانه هوشمند ریموت کنترل neeo

دستیار صوتی ( آمازون – گوگل ) ، تحقق رؤیای فرمان صوتی

رویای استفاده از فرمان صوتی در سیستم های هوشمند خانگی برای اولین بار توسط Control4 محقق شد. تا پیش از ورود دستیار صوتی آمازون و گوگل ، محصولات Voicepod امکان اجرای سناریو از طریق فرمان صوتی را فراهم کرده بودند. در حال حاضر امکان دسترسی به سناریوها و کنترل بخش های مختلف خانه هوشمند از طریق دستیارهای صوتی فراهم است. تنها با گفتن چند جمله ، می توانید یک خانه رؤیایی را به مهمانان تان نشان دهید. مخصوصاً وقتی با دست پر وارد منزل می شوید، نیازی به لمس کلیدهای سناریوپذیر ندارید و دستیار صوتی آماده اجرای دستور شماست.

رابط کاربری خانه هوشمند دستیار صوتی آمازون

صفحه تلویزیون ، رابطی فقط در Control4

شما در خانه هوشمند کنترل ۴ امکان مشاهده صفحه کنترلی را بر روی تلویزیون خانه تان دارید. یعنی همان صفحه ای که روی Application موبایل و تبلت و صفحه لمسی ها می بینید ، بر روی صفحه تلویزیون سینمای خانگی شما هم دیده می شود و می توانید از طریق ریموت هوشمند Control4 ، به تمام منوها و سناریوهای هوشمند بدون نیاز به هیچ وسیله ای و از روی مبل راحتی دسترسی داشته باشید.

این رابط کاربری که فقط و فقط در خانه هوشمند Control4 وجود دارد، بسیار محبوب کودکان است و میتوانند به راحتی کارتون ها و شبکه های تلویزیونی مورد علاقه شان را انتخاب و مشاهده کنند. همچنین از این رابط کاربری برای نمایش اعلان هایی نظیر یادآوری قرص سالمندان و یا مشاهده تصویر دوربین جلوی منزل در زمان به صدا در آمدن زنگ درب استفاده می کنیم.

رابط کاربری خانه هوشمند صفحه تلویزیون

با گذشت بیش از ۱۵ سال از ابداع این رابط کاربری ، هنوز هیچ شرکت هوشمندسازی مطرح در دنیا از این امکان استفاده نکرده است.

با لمس یک دکمه ، تلویزیون شما روشن شده و منو کنترلی خانه هوشمند روی صفحه LED شما نمایش داده می شود. همچنین می توانید عکس های مورد علاقه تان را به صورت آلبوم روی تلویزیون و صفحه لمسی های Control4 در حالت Screen Saver مشاهده کنید.

ساعت هوشمند ، همراه همیشگی و راحت برای اعلان ها

با ورود ساعت های هوشمند به بازار ، خانه های هوشمند هم از این بستر بهترین استفاده را می کنند. شاید مهم ترین دسترسی ساعت های هوشمند مشاهده اعلان های خانه هوشند است. اینکه از ورود فرزندتان مطلع شوید ، وقتی بسته پستی برایتان آورده شده است از به صدا در آمدن زنگ درب باخبر شوید ، تغییر وضعیت دزدگیر را بفهمید و… کمک می کند تا امنیت و آرامش خاطر بیشتری از خانه هوشمند بگیرید.

رابط کاربری خانه هوشمند ساعت هوشمند اپل

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *