در دنیای امروز و در سال 2023، سبک زندگی انسان‌ها با سرعت زیادی در حال تغییر است.

انسان ها برای راحتی بیشتر و زندگی همراه با آرامش خاطر برای خود و خانواده هایشان هزینه می کنند. لوازم خانگی متنوعی برای راحتی انسان ها وارد بازار شده و در هر خانه ای انواع وسایل برقی وجود دارد.

موضوع کنترل هوشمند لوازم برقی از گذشته به یک الزام برای سبک زندگی مدرن تبدیل شده است. این کنترل هوشمند برای منازل مسکونی می تواند امکان روشن و خاموش کردن سیستم های HVAC یا روشنایی باشد و یا باز کردن پرده ها در زمان طلوع آفتاب و پخش اذان ظهر از طریق رادیو.

همین الزام باعث به خدمت گرفتن پروتکل های برق و الکترونیک برای کنترل لوازم برقی خانه شد.

امروزه کنترل لوازم برقی منزل یک الزام برای هدف کاهش مصرف انرژی و امنیت خانه است. رسیدگی به امور مهم تر زندگی نظیر همسر و فرزندان در کنار خانه هوشمند امکان پذیرتر است.

برای خاموش کردن چراغ های روشن مانده در زمان خواب، نیازی به رفتن به حیاط در زمستان سرد ندارید. برای خروج از منزل لازم نیست تمام ترموستات‌ها را در وضعیت خروج قرار دهید و یا سه راهی‌های برق را خاموش کنید.

اما مهمترین مزایای هوشمندسازی منزل مسکونی را در ادامه خواهیم دید:

کاربری خانه هوشمند Control4 برای واحدهای مسکونی

پروتکل استاندارد بی سیم ، آغاز هوشمندسازی خانه های ساخته شده.

تا قبل از ورود Control4 به بازار خانه های هوشمند ، تمام شرکت های حاضر در این صنعت از پروتکل های روی بستر سیم ( Wired ) نظیر X10 , KNX , Modbus , Bacnet استفاده می کردند.

برای اولین بار یک شرکت توانست یک پروتکل بی سیم استاندارد را وارد بازار هوشمندسازی ساختمان کند.

Zigbee به عنوان اولین پروتکل استاندارد هوشمندسازی اولین بار توسط Control4 در سوئیچ ها و دیمر های روشنایی و ترموستات های هوشمند خانگی به کار برده شد.

کم کم سایر محصولات امنیتی نظیر سنسورها و ماژول های IR هم به این سبد محصولات بی سیم اضافه شدند و امکان هوشمندسازی خانه های ساخته شده ( بدون نیاز به سیم کشی تمام هوشمند ) را فراهم کرد.

این دسترسی بازار گسترده ای را پیش روی صنعت خانه هوشمند قرارداد.

قابلیت کنترل سنتی و هوشمند به صورت هم زمان

پروتکل Zigbee جدا از اینکه دسترسی هوشمندسازی هر نوع پروژه ای را برای Control4 ایجاد کرده است، قابلیت کنترل Standalone را نیز به دنیای هوشمند سازی آورد.

مشتریان خانه هوشمند Control4 می توانند هم زمان هم کنترل هوشمند خانه شان را داشته باشند و هم به صورت غیر هوشمند به همه تجهیزات خانه فرمان دهند. مثلاً کلیدهای روشنایی ، ترموستات Control4 و قفل های هوشمند، همگی قابلیت کنترل غیر هوشمند از طریق خود تجهیزات را دارند.

 

قابلیت Standalone محصولات خانه هوشمند کنترل 4 برای واحد مسکونی

مهم ترین ویژگی یک سیستم هوشمند برای کاربران ، اطمینان از راحتی کارکرد و استفاده از آن است. با ارائه عملکرد Standalone نگرانی تمام مشتریان ما برطرف شده است. تمام گروه های سنی مخصوصاً سالمندان امکان استفاده از این سیستم را دارند.

راه حل های هوشمندسازی متنوع و استاندارد برای هر واحد مسکونی

امروزه Control4 تنها برند صنعت Smart Home است که تمام راه حل های متنوع هوشمندسازی واحدهای مسکونی را به مشتریان ارائه می کند.

ماژول های روشنایی در تابلو برق ، ماژول های پشت کلید تک پل و دو پل ، کلیدهای سوئیچ و دیمر در مدل های بی سیم و با سیم ، امکان کنترل روشنایی در خانه ها و سلیقه های مختلف را محقق کرده اند.

اینکه چه نوع سیستم سرمایشی – گرمایشی را در منزل دارید ، برای ما فرقی نمی کند. ما کامل ترین دسترسی های هوشمند در بخش تهویه مطبوع را در خانه هوشمند Control4 داریم.

در بخش امنیتی ، انواع شرکت های معتبر در زمینه دزدگیر و دوربین و قفل های کنترل تردد ، تضمین کننده امنیت هوشمند خانه هستند. این بخش که از مهم ترین درخواست های مشتریان ما است ، با استاندارد ترین راه حل ها به مشتریان ارائه می شود.

برخلاف سایر برندها که از سنسورهای معمولی برای ارائه راهکار امنیتی استفاده می کنند ، Control4 از شرکت های استاندارد در این زمینه کمک می گیرد.

کاربری های متنوع خانه هوشمند Control4 برای واحدهای مسکونی

بخش سینما خانگی هوشمند یا در اصطلاح صوت و تصویر ( Multi Media ) تخصص ما هست. جایی که هیچ برندی در آن دستاوردهای Control4 را ندارد.

اینکه موسیقی دلخواه شما کجا باشد نیز برای خانه هوشمند Control4 هیچ محدودیتی برای پخش آن در تمام اتاق ها را ندارد.

پخش موسیقی از طریق سرویس اینترنتی نظیر رادیو جوان ، Tunein و Spotify نیز در خانه هوشمند شما امکان پذیر است.

در قسمت کنترل موتور پرده برقی ، برای اولین بار امکان استفاده از ماژول های بی سیم برای کنترل موتور پرده برقی فراهم شد. برندهای معتبری همچون Somfy , Qmotion پیشگام ارائه این نوع موتور پرده ها بصورت بی سیم و بدون نیاز به برق ۲۲۰ ولت هستند.

امکان باز و بسته کردن پرده ها به اندازه دلخواه نیز از ویژگی های این برندها در سیستم هوشمند Control4 است.

تنوع رابط کاربری خانه هوشمند برای همه اعضای خانواده

در نظرسنجی های صورت گرفته توسط مراجع ارزیابی سیستم های هوشمند خانگی، نظیر CE Pro ، صفحه کنترلی Control4 به عنوان کاربر پسند ترین منو برای کودکان و سالمندان انتخاب شده است.

تمام منوها به صورت تصویری و آیکن هستند و کاربرهای با دانش کم هم می توانند به راحتی از امکانات خانه هوشمند استفاده کنند.

همچنین برای اولین بار ریموت های Zigbee توانستند جای تمام ریموت های سینمای خانگی را بگیرند و شما نیازی به استفاده همزمان از چند ریموت کنترل را نداشته باشید.

اخیراً هم شرکت Control4 یک شرکت سوئیسی به نام Neeo را که سازنده ریموت های WiFi با صفحه های لمسی هستند را خریداری کرده است و ریموت های Neeo به سبد محصولات و تجهیزات خانه هوشمند Control4 اضافه شده است.

 

 تنوع رابط کاربری خانه هوشمند Control4 برای واحد مسکونی

صفحه لمسی های قابل حمل ( Portable ) برای اولین بار در Control4 ارائه شدند. این وسیله به عنوان صفحه درب بازکن هم استفاده می شوند و قابلیت Intercom با موبایل ها و تبلت های ثبت شده در داخل شبکه خانه هوشمند را دارند.

همچنین کلیدهای سناریو پذیر Zigbee و Wired و Application ها ، تکمیل کننده این بخش هستند.

خانه هوشمند Control4؛ عصای دست سالمندان

خانه هوشمند Control4 برای راحتی اعضای خانواده طراحی شده است.

استفاده از icon های بزرگ به جای نوشته، استفاده از کلیدهای مکانیکی با قابلیت لیزر کردن هر سناریو بر روی کلیدها، امکان استفاده از عملکرد سنتی کلیدهای روشنایی در کنار قابلیت هوشمند آنها، کنترل تمام خانه از طریق صفحه لمسی قابل حمل، اطمینان از بسته بودن درب ها و امکان باز کردن درب از خارج از خانه، یادآوری زمان مصرف داروها از طریق پخش صدا و یا عکس بر روی صفحه تلویزیون، استفاده از سنسور حرکتی و دوربین برای اطمینان از سالم بودن سالمندان، استفاده از سنسورهای فشار در زیر تخت برای فهمیدن زمان حضور سالمندان بر روی تخت خواب، باز و بسته کردن پرده ها برای راحتی سالمندان و … از مهم ترین دستاوردهای استفاده از سیستم هوشمند Control4 برای احترام به سالمندان عزیزمان است.

 

 کاربری خانه هوشمند Control4 برای سالمندان

خانه هوشمند Control4؛ سرگرم کننده و مراقب فرزند دلبندتان

از زمانی که کودکان شروع به راه رفتن می کنند، مراقبت از آنها چند برابر می شود. تا قبل از آن ، با استفاده از یک دوربین هم می توانیم از وضعیت کودک درون تخت خواب مطلع شویم.

اما از زمانی که کودک شروع به راه رفتن می کند، مراقبت ها خیلی بیشتر می شوند. با امکانات خانه هوشمند Control4، نگرانی های پدر و مادر کمتر خواهند شد.

استفاده از مگنت های هوشمند بر روی درب و پنجره های اتاق کودک ، والدین را از ترددهای کودکان مطلع میکند.

برای مثال یک سناریوی محبوب در خانه هوشمند Control4، چشمک زدن چراغ اتاق خواب والدین زمانی که کودک بعد از زمان خواب ، درب اتاقش را باز میکند! شما به راحتی میتوانید با استفاده از تصویر دوربین ها ، از شیطنت فرزندانتان با خبر شوید.

 

 کاربری خانه هوشمند Control4 در مراقبت از فرزندان

 

با استفاده از ریموت هوشمند Control4، فرزندانتان به راحتی میتوانند کانال های کارتون مورد علاقه شان را جستجو کنند و فیلم های سرگرم کننده مناسب با سن و سال شان را ببینند. همچین در سیستم تمام هوشمند Control4 امکان محدود کردن دسترسی کودکان به محتواهای نامناسب به راحتی امکان پذیر است. حتی می توانید از اینکه فرزندتان چه کانال یا فیلمی را مشاهده می کند آگاه شوید.

زمانی که فرزند شما از مدرسه برمی گردد و رمز ورودش را بر روی قفل هوشمند وارد می کند ، یک اعلان بر روی گوشی شما ظاهر می شود. می توانید با دوربین ها از حضور فرزندتان همراه با دوستانش با خبر شوید. همچنین امکان بازکردن درب برای پرستار بچه، از بیرون از منزل و یا از طریق رمز های یکبار مصرف قفل Yale امکان پذیر است.

امکان مکالمه صوتی و تصویری با موبایل و تبلت

وقتی Intercom به خانه هوشمند Control4 اضافه شد، زندگی در خانه های هوشمند لذت بخش تر و راحت تر شد. امروزه وقتی زنگ درب منزل به صدا در می آید، فرقی نمی کند شما کجا هستید.

حتی در بیرون از منزل هم امکان پاسخگویی به تماس گیرنده ها هست. فرقی نمی کند پستچی در پشت درب باشد و یا نظافت کننده خانه، شما می توانید با مشاهده تصویر دوربین و پاسخگویی از طریق مکالمه با درب بازکن تصویری ، هر اقدام مؤثری را انجام دهید.

حتی ارتباط تصویری با موبایل ها و تبلت های اعضای خانواده برای فراخوان شام دورهمی.

 کاربری خانه هوشمند Control4 در زمینه اینترکام

متمایز کردن خانه؛ جذابیت بیشتر با امکانات منحصر به فرد

یکی از اهداف خانه های هوشمند ، فروش بهتر و ایجاد جذابیت برای خریدار است. فروشنده با اضافه کردن این امکان به خانه می تواند جذابیت هایی برای خریدار در مقایسه با خانه های غیر هوشمند ایجاد کند. مخصوصاً در دنیای امروز که همه خانه ها با الزامات هوشمند ساخته می شوند و هوشمند نبودن یک خانه در آینده برای خریدارها دردسر آفرین خواهد بود.

همچنین خریدارهای جوان ، ترجیح می دهند که از امکانات و تکنولوژی های روز دنیا در زندگی شان استفاده مطلوب کنند. خانه هوشمند یکی از مهم ترین امکانات برای زندگی آینده است.

امنیت و زندگی راحت و مدرن را با خانه هوشمند Control4 تجربه کنید.

کاربری خانه هوشمند Control4 برای متمایز کردن خانه

فواید دیگر خانه هوشمند Control4 برای واحدهای مسکونی

  1.  مدیریت تمام دستگاه های منزل از یک مکان یا رابط کاربری که راحتی و آرامش خاطر به همراه دارد.
  2. کنترل از راه دور عملکرد خانه. قدرت کنترل کارکرد خانه خود و مشاهده وضعیت خانه را از راه دور دست کم نگیرید.
  3. امنیت حداکثری با سنسورهای حرکتی و مگنت، دوربین های مداربسته ، قفل درب هوشمند در سرتاسر خانه برقرار می شود.
  4. انعطاف پذیری دستگاه های جدید برای یکپارچه شدن با خانه هوشمند . مهم نیست که لوازم شما چقدر به روز به نظر برسد.
  5. افزایش راندمان انرژی. بسته به نحوه استفاده شما از فناوری خانه هوشمند ، امکان صرفه جویی درمصرف انرژی شما وجود دارد.
  6. بهبود عملکرد لوازم خانگی و تجهیزات. خانه های هوشمند می توانند در عملکرد بهتر لوازم خانه به شما کمک کنند. اتصال تجهیزات به سیستم هوشمند باعث بهبود کارایی دستگاه های خانه می شود و زندگی را بسیار ساده تر و لذت بخش تر خواهد کرد.
  7. بینش های مدیریت خانه. از این بینش ها و تجربه ها ، شما می توانید عادات و رفتارهای روزمره خود را تجزیه و تحلیل کرده و تنظیماتی را برای زندگی سبک زندگی مورد نظر خود انجام دهید.

نیاز به مشاوره تخصصی و تخمین هزینه هوشمند سازی دارید؟

هر سوالی در رابطه با هوشمندسازی دارید از طریق چت واتس اپ یا تماس با شرکت در ساعات اداری بپرسید و یا فرم مشاوره را پر کنید.

شماره تماس : ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۲ و ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۶

(کارشناس فروش و پشتیبانی)

مشاوره هوشمند سازی ساختمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *