راه حل ها و سناریو ها

خانه هوشمند Control4 راه حل های بسیاری را در قالب سناریوهای مختلف به کاربران خانه هوشمند ارائه می کند. این راه حل ها در چهار بخش راحتی و آسایش، تفریح و سرگرمی، ایمنی و امنیت، نورپردازی به ساکنان خانه هوشمند Control4 کمک می کنند تا زندگی در دنیای مدرن را با هزینه ای کم تجربه کنند

راحتی و آسایش

راحتی و آسایش در خانه هوشمند Control4 چیزی فراتر از کنترل کردن دمای منزل است.

کنترل سطح رطوبت خانه، تنظیم هوشمند پرده های برقی ، آماده کردن جکوزی قبل از اینکه به خانه برسید و برنامه ریزی همه چیز در خانه با حداکثر بهره وریِ انرژی ممکن، تنها بخشی از آسایشی است که خانه هوشمند Control4 برای شما فراهم می کند.

 • کافی ست همه چیز را طوری از قبل برنامه ریزی کنید که طبق زمانبندی مشخص شده اتفاق بیافتند، مثل سناریوی بیدار باش صبحگاهی و یا اینکه به سادگی و با لمس یک گزینه بر روی صفحه لمسی یا موبایل شخصیتان آن ها را فعال کنید مانند زمانیکه از سناریوی تماشای فیلم استفاده می کنید.
 • امکان کنترل هوشمند استخروجکوزی، استفاده از آن ها را بسیار ساده میکند؛ می توانید خیلی راحت و تنها با لمس یک گزینه روی تلفن هوشمندتان دما را تنظیم و یا موتور پمپ را روشن کنید
 • بااتصال شومینه های قابل کنترل به سیستم هوشمند می توانید آن را از هرکجای خانه و با هر رابط کاربری که بخواهید کنترل کنید؛ کافیست به عنوان مثال کلید “رمانتیک” را بزنید و از لحظات زیبای خود لذت ببرید.
 • پرده برقی ها را طوری برنامه ریزی کنید که در ساعت های آفتابی روز خود به خود بسته شوند؛ بااینکار ازهزینه های مصرف انرژی به میزان زیادی کاسته خواهدشد.
 • می توانید با هوشمند سازی سیستم آبیاری چمن و باغچه، آن ها را طوری برنامه ریزی کنید که هماهنگ با شرایط جوی  عمل کنند.

تفریح و سرگرمی

راه حل های تفریح و سرگرمی در خانه هوشمند  Control4بسیار متنوع و منحصر به فرد است. این راه حل ها در قالب سینمای خانگی اختصاصی، پخش موسیقی هوشمند و پخش فیلم هوشمند ارائه می شوند.

در خانه هوشمند Control4با یک ریموت همه چیز را کنترل کنید و بهترین سینمای خانگی ممکن که با پیچیده ترین سیستم های سینمای خانگی موجود رقابت می کند را در اختیار بگیرید.

خانه هوشمند  Control4تجربه شما از پخش فیلم و موسیقی را برای همیشه تغییر می دهد. خانه را از موسیقی سرشار کنید یا اینکه در اتاق خودتان به موزیک مورد علاقه تان گوش دهید و فیلم تماشا کنید. عاشق انعطاف پذیری سیستم پخش موسیقی و فیلمControl4 می شوید.

 • با کمک یک رابط کاربری فوق العاده ساده تلویزیون تماشا کنید؛ به مجموعه فیلم هایتان دسترسی داشته باشید، فیلم پخش کنید یا از گوش دادن به آلبوم موسیقی مورد علاقه تان لذت ببرید.
 • هرچیزی که دوست دارید ببینید یا بشنوید زیر انگشتان شماست؛ از فیلم های ضبط شده روی DVD ها گرفته تا ماهواره، تلویزیون های ۴K و سیستم صوتی همه جای خانه.
 • به راحتی با محصولات و سرویس های معروف و معتبر جهانی مثل Apple TV، Amazon Fire، Netflix و … کار کنید.
 • کاور آلبوم ها نمایش داده می شوند؛ و به سادگی می توانید اطلاعات مربوط به قطعه موسیقی و یا خواننده مورد علاقه تان را از طریق گوشی هوشمند، صفحه لمسی یا تلویزیون پیدا کنید.
 • می توانید به صورت همزمان در اتاق نشیمن موسیقی سنتی پخش کنید؛ در آشپزخانه موسیقی پاپ و در اتاق بچه ها هم موزیک مورد علاقه آن ها را بگذارید.
 • موسیقی مورد نظرتان را تقریبا از هر منبعی از جمله تلفن های هوشمند یا تبلت ها به هر اتاقی در خانه ارسال کنید؛ حتی می توانید بگذارید مهمان هایتان هم موسیقی مورد نظر خودشان را از بلندگوهای خانه شما پخش کنند.
 • در اتاق نشیمن فوتبال تماشا کنید، در آشپزخانه اخبار ببینید و در اتاق پذیرایی کارتون تماشا کنید؛ همه اتاق ها به تمام منابع پخش دسترسی دارند و یک رابط کاربری بسیار کاربردی کار را برای انتخاب درست از میان آن ها آسان کرده است.

ایمنی و امنیت

درخانه هوشمند Control4می توانید از هرکجا که هستید همه چیز را در خانه زیر نظر داشته باشید. اگر کسی وارد خانه شود و یا دری بازمانده باشد باخبر می شوید و می توانید به سادگی و با تلفن همراهتان سیستم امنیتی را فعال کنید یا درِ پارکینگ را ببندید. امنیت هوشمند خیالتان را راحت و خاطرتان را جمع می کند.

 • سیستم دزدگیر را فعال و قفلها را مدیریت کنید؛ تنها با فشردن یک دکمه یا لمس یک گزینه بر روی صفحه لمسی و تلفن همراه به راحتی می توانید همه اینکارها را انجام دهید.
 • می توانید زمانی که خانه نیستید بر تجهیزات داخل خانه کنترل و نظارت داشته باشید؛ کافیست هنگام ترک منزل دکمه “خروج ازخانه” را فشار دهید، با فعال شدن سیستم امنیتی درها قفل شده و امکان نظارت بر منزل از طریق دوربینها فراهم میگردد.
 • همچنین با استفاده از آیفون تصویری Control4 با قابلیت برقراری ارتباط تصویری؛ میتوانید فضای بیرونی منزل را مشاهده کنید و از بسته بودن درها مطمئن شوید.
 • ازامکان خارق العاده”شبیه سازی حضور” استفاده کنید؛ با روشن و خاموش کردن تصادفی روشناییها و تجهیزات صوتی و تصویری، حضور خود درخانه را شبیه سازی کنید. این ویژگی خانه شما را از دستبرد سارقان در امان نگه میدارد.
 • از طریق موبایلتان هشدار ها را دریافت می کنید؛ وقتی زنگ در به صدا در می آید، پیامی برایتان ارسال می شود. اگرمهمانی از راه رسیده باشد و یا بسته ای برایتان ارسال شده باشد به راحتی خواهید فهمید.

نورپردازی

با روشنایی هوشمند Control4 در خانه هوشمند ظرافت، راحتی و  صرفه جویی انرژی را به خانه بیاورید.

نورپردازی هوشمند، مهمترین ابزاریست که به کمک آن میتوانید زیباییِ دکوراسیون خانه تان را به شکل ماهرانه و موثری افزایش دهید.

می توانید از هر کجای خانه هوشمند که هستید با تلفن همراهتان وضعیت روشنایی تمام اتاقها را بررسی کنید، تنها با فشار یک دکمه همه آنها را روشن کنید یا شدت روشنایی چراغ مورد نظرتان را تغییردهید.

راه حل های نامحدود ومتنوع محصولات وهمکاری با بیش از ۹۰۰۰ برند مختلف، انتخاب روشهای متفاوت اجرا را امکانپذیر نموده است.

 • می توانید چراغ های بیرون خانه را طوری برنامه ریزی کنید که در هنگام طلوع و غروب خورشید به صورت خودکار خاموش و روشن شوند.
 • برنامه ای برای ساعت بیدار شدن تان تنظیم کنید؛ با این برنامه صبحگاهی از پیش تعیین شده، بدون اینکه هیچ دکمه ای را فشار دهید یا صفحه ای را لمس کنید با فرا رسیدن صبح و ساعت مورد نظر شما، چراغِ خواب، خود به خود خاموش می شود، پرده ها کنار می روند و موسیقی ملایم صبحگاهی از بلندگوها پخش می شوند.
 • همه چراغها و روشنایی های خانه را به راحتی و تنها با فشردن یک کلید تحت کنترل خود در آورید؛ میتوانیدبافشردن دکمه “خروج از منزل” همه لامپهای مورد نظرتان را خاموش کنید و یا هنگام صرف شام با اجرای سناریوی “شام” از طریق موبایل، تبلت یا کلیدهای سناریوپذیر کاری کنید که لوستربالای میز شام روشن شده، نور هالوژنها برروی ۶۰% قرار گرفته وسایر روشناییهای اضافی خاموش شوند. اینکار علاوه بر زیبایی فزاینده ای که به میز شام شما می دهد موجب صرفه جویی در مصرف انرژی هم می شود.
 • کنترل از راه دور توسط اینترنت و sms ؛ به عنوان مثال می توانید هنگام تعطیلات و قبل از رسیدن به ویلای شخصی از وضعیت حال حاضر آن مطلع شوید و با انتخاب یک سناریو از قبل تعریف شده، تنظیمات لازم روی سیستم روشنایی،سرمایش، گرمایش و … را انجام دهید.
 • اگر اهل مطالعه هستید تنها با لمس یک گزینه بر روی صفحه لمسی یا فشردن یک کلید، محیط مناسب مطالعه را برای خودتان فراهم کنید؛ با این کار شدت نور محیط بر روی وضعیت مناسب تنظیم شده و پرده ها بسته میشوند. طراحی سناریوهای مختلف به کمک تعیین شدت و رنگ نور یکی از محبوبترین سناریوهای بخش روشنایی است.
 • در جشن ها و مهمانی ها یک میزبان نمونه باشید؛ تنهابافشردن گزینه “مهمانی” سیستم نورپردازی ویژه جشن فعال و مجموعه موسیقی مخصوص جشن در سرتاسرخانه پخش خواهدشد.