هوشمند سازی بیمارستان، مطب و کلینیک

هوشمند سازی بیمارستان

بیمارستان هوشمند چیست؟

بیمارستان هوشمند یک مفهوم پیشرفته در حوزه بهداشت و درمان است که از فناوری‌های نوین، اینترنت اشیاء (IoT)، هوش مصنوعی (AI)، سنسورها، داده‌های پزشکی الکترونیکی و سایر تکنولوژی‌ها برای مدیریت بهتر ساختمان، بهبود کیفیت خدمات درمانی، افزایش بهره‌وری، کاهش خطاها و ارتقاء تجربه بیماران و کادر درمان استفاده می‌کند.

انواع سیستم‌های هوشمند Control4 در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها

هوشمند سازی بیمارستان با سیستم Control4، بهتر است در کنار سیستم مدیریت ساختمان BMS باشد تا نتیجه‌ی بهتری حاصل شود. اما حتی اگر BMS هم اجرا نشود، امکانات سیستم Control4 که در زیر ذکر شده‌اند، به تنهایی کاربرد بسیاری دارند و امور داخلی و بیرونی بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، کلینیک‌های پزشکی و دندانپزشکی را بسیار راحت‌تر می‌کنند.

ویدیو کوتاه زیر را مشاهده کنید تا بهتر با سیستم‌های هوشمند آشنا شوید.

مشاوره رایگان هوشمند سازی بیمارستان

برای تاسیس بیمارستان هوشمند یا هوشمند سازی مطب، کلینیک و مرکز درمانی با شرکت هوشمند سازی ساختمان و خانه هوشمند پلان «نماینده رسمی خانه هوشمند Control4 آمریکا در ایران» تماس بگیرید.

 • مشاوره رایگان
 • بازدید از امکانات و شوروم Control4
 • بازدید رایگان از پروژه شما
 • ارسال پیش فاکتور
 • ۱۸ ماه گارانتی
 • ۶۰ ماه خدمات پس از فروش
 • دارای نماینده فعال در بیش از ۱۰ استان

شماره تماس پشتیبانی (ساعات اداری): ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۲ و ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۶

راه های کنترل سیستم‌های هوشمند Control4

تمام امکانات هوشمندسازی Control4 هم از نزدیک و هم از راه دور (حتی کشوری دیگر) با روش‌های زیر قابل کنترل هستند:

 • دستورهای صوتی
 • ریموت کنترلر
 • نرم افزارهای موبایل
 • پنل لمسی
 • کلیدهایی که به شکل سنتی هستند اما می‌توان آن‌ها را برنامه‌ریزی کرد.

بهتر است بخوانید: کنترل از راه دور؛ روش ها، امکانات و تکنولوژی ها

هوشمند سازی بیمارستان و مراکز درمانی با Control4

در ادامه امکانات برند آمریکایی Control4 را در هوشمند سازی بیمارستان و مراکز درمانی توضیح می‌دهیم:

۱. کنترل روشنایی در بیمارستان هوشمند و مراکز درمانی

شما به کمک سیستم روشنایی هوشمند Control4 می‌توانید سناریوهای مختلفی را برای روشنایی و نورپردازی تمام فضاهای داخلی و خارجی بیمارستان و مطب‌ها برنامه‌ریزی کنید.

مثلا در مراکز درمانی و کلینیک‌ها، با تعریف یک سناریوی ورود و خروج در سیستم هوشمند، کافیست منشی یا مدیر داخلی کلینیک هنگام ورود یک دکمه را فشار دهد تا کل سیستم از جمله روشنایی‌ها فعال شوند و در هنگام خروج یک دکمه را فشار دهد تا همه چیز خاموش شوند.

یا مثلا در بیمارستان‌ها می‌توانید کاری کنید که در ساعت‌های خاصی از روز یا متناسب با طلوع و غروب آفتاب، نور اتاق‌ها به طور خودکار کم و زیاد شوند. چراغ‌ها در روزها و ساعات ملاقات روشن شوند یا شب‌ها هنگام استراحت بیماران، نور محیط خود به خود کم شود.

۲. کنترل سیستم سرمایش و گرمایش در بیمارستان هوشمند و مراکز درمانی

با نصب ترموستات‌های هوشمند Control4 در یک بیمارستان هوشمند، امکان کنترل دمای محیط به صورت هوشمند فراهم می‌شود. به کمک این ترموستات‌ها می‌توان طوری برنامه‌ریزی کرد که دمای محیط در ساعت‌های خاصی از شبانه روز متناسب با موقعیت و فصل تغییر کند.

مثلا در بیمارستان شب‌ها دمای محیط بالاتر برود یا در درمانگاه و کلینیک‌ها پس از پایان کار و فشردن دکمه خروج، دما در حداقل ممکن قرار گیرد. سپس در صبح قبل از ورود شما، دما افزایش یابد تا برای ورود کارکنان و بیماران همه چیز آماده باشد.

در سیستم هوشمند Control4 تنظیم دمای اتاق هر بیمار بصورت مجزا حتی از راه دور امکانپذیر هست.

۳. امنیت و آسایش خیال در  بیمارستان هوشمند و مراکز درمانی

موضوع امنیت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مساله‌ای فراتر از مراقبت در مقابل سرقت است. در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی فضاهایی مثل اتاق‌های ایزوله و استریل یا فضاهای مربوط به پرتونگاری وجود دارند که بسیار مهم است کسی بدون هماهنگی به آن‌ها وارد نشود.

سیستم خانه هوشمند Control4 به کمک قفل‌های هوشمند از جمله قفل Yale امکان رمزگذاری و محدود کردن دسترسی را فراهم می‌کند تا صرفا کارکنان و افراد مجاز بتوانند وارد این فضاها شوند.

در درمانگاه‌ها، کلینیک‌ها و مطب‌ها هم پزشکان می‌توانند از این سیستم برای امکان کنترل رفت و آمد منشی یا مدیر داخلی مجموعه به اتاق پزشک بهره ببرند. به این ترتیب که در صورت تمایل در هنگام ورود منشی به اتاق نوتیفیکیشن دریافت کنند. این قفل های هوشمند می توانند همه رفت و آمدها را ذخیره کنند و گزارش مربوط به این رفت و آمدها را در بازه زمانی مورد نظر در اختیار مسئول مربوطه قرار دهند.

۴. امنیت بیمارستان هوشمند

در سیستم خانه هوشمند Control4 می‌توانید به راحتی به کمک دوربین‌ها و صفحه‌های لمسی، آمدن مراجعه کننده‌ها را قبل از ورودشان به مطب و کلینیک ببینید.

در ویدیو زیر با این دوربین ها بیشتر آشنا می‌شوید:

 

هزينه هوشمند سازى بیمارستان، مطب و کلینیک (استعلام قیمت)

هزینه هوشمند سازی مرکز درمانی با سیستم Control4 به عواملی مانند متراژ، تجهیزات به کار رفته و سیستم‌های هوشمندی که اجرا می‌شوند، بستگی دارد.

لطفا برای استعلام هزینه با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره را پر کنید.

شماره تماس پشتیبانی (ساعات اداری): ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۲ و ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۶

۵. سرگرمی و پخش موسیقی و فیلم در سالن انتظار کلینیک و بیمارستان هوشمند

مراکز درمانی و بیمارستان‌ها جدا از ارائه خدماتی پزشکی، فضایی برای انتظار بیماران و مراجعین هم دارند. این فضای انتظار معمولا اولین برخورد مراجعه‌کنندگان با مرکز درمان است و بر تجربیاتشان از آن مرکز به شدت تاثیر می‌گذارد.

خانه هوشمند Control4 به کمک سیستم سرگرمی و پخش فیلم و موسیقی هوشمند، به سادگی می‌تواند فضایی را خلق کند که اتاق انتظار تبدیل به محیطی آرامش بخش شود. به این ترتیب هم گذران وقت برای بیماران و مراجعه کنندگان ساده‌تر می‌شود و هم آن‌ها را برای مواجهه با مراحل بعدی آماده می‌کند.

۶. اتاق هوشمند Control4 برای بیماران بستری شده

به کمک کلیدهای هوشمندی که در کنار تخت بیمار در یک درمانگاه یا بیمارستان هوشمند قرار می‌گیرد امکان فراخوانی پرستار یا نیروی خدماتی به سادگی برای بیمار یا همراه او فراهم می‌شود. به کمک این امکان و با افزایش سرعت عمل برای فراخواندن کمک، نه تنها بیمار خدمات بهتری دریافت می‌کند بلکه کیفیت درمان هم افزایش می‌یابد و حتی از بعضی خطرات احتمالی پیشگیری می‌شود.

به علاوه در بیمارستان‌هایی که از اتاق‌های اختصاصی برخوردارند امکاناتی همچون کنترل هوشمند پرده‌ها و تنظیمات تلویزیون می‌تواند به سادگی در اختیار بیمار قرار بگیرد و به این ترتیب کیفیت خدماتی که بیمار دریافت می‌کند در مدت حضورش در بیمارستان بسیار ارتقاء یابد.

۷. مطب هوشمند

در سیستم هوشمند Control4 امکان تعریف سناریوهای متنوع برای سیستم‌های برقی مطب، در زمان دلخواه وجود دارد. به طور کلی تمام موارد ذکر شده اعم از روشنایی هوشمند و… قابل پیاده‌سازی در یک مطب نیز هستند.

در واقع سیستم خانه هوشمند Control4 مجموعه‎ای از خدمات را به صورت عمومی و اختصاصی در اختیار بیماران، مراجعه کنندگان، کارکنان و پزشکان بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و مراکز درمانی قرار می‌دهد. با این خدمات، به صورت کلی تجربه جامعه در دریافت و ارائه خدمات درمانی تا حد زیادی بهبود می‌یابد. کار برای کارمندان این فضاها ساده‌تر شده و تجربه بیماران و مراجعه کنندگان نیز بهتر می‌شود.

بهتر است بخوانید: طراحی خانه هوشمند چگونه است؟

شرکت پلان؛ تجهیز بیمارستان هوشمند در ایران

شرکت پلان «نماینده رسمی خانه هوشمند Control4 آمریکا» با اجرای پروژه‌های متنوع هوشمند سازی در مراکز درمانی، اداری، مجتمع مسکونی، هتل و… آماده طراحی و اجرای سیستم هوشمند در مطب‌ها، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها است.

 • مشاوره رایگان
 • بازدید از امکانات و شوروم Control4
 • بازدید رایگان از پروژه شما
 • ارسال پیش فاکتور
 • ۱۸ ماه گارانتی
 • ۶۰ ماه خدمات پس از فروش
 • دارای نماینده فعال در بیش از ۱۰ استان

نیاز به مشاوره تخصصی و تخمین هزینه هوشمند سازی کلینیک پزشکی دارید؟

با ما تماس بگیرید تا بهترین راه‌حل‌های هوشمندسازی را به شما پیشنهاد دهیم.

شماره تماس پشتیبانی (ساعات اداری): ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۲ و ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۶

پیمایش به بالا
×

خانه هوشمند Control4

در صورت نیاز به مشاوره، از طریق واتس اپ با کارشناسان پشتیبانی در ارتباط باشید.

×