براورد هزینه هوشمند سازی ساختمان

براورد هزینه هوشمند سازی ساختمان

هزینه هوشمند سازی ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد.

لطفا برای استعلام هزینه با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره را پر کنید. در کمتر از دو ساعت پروژه شما قیمت گذاری شده و کارشناسان فروش جهت ارائه پیش فاکتور با شما در تماس خواهند بود.

شماره تماس پشتیبانی (ساعات اداری): ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۲ و ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۶

قیمت سیستم هوشمند سازی ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟

به طور کلی می‌توان گفت که قیمت اجرای خانه هوشمند به عوامل زیر بستگی دارد:

 • کاربری ساختمان (مثلا هزینه هوشمند سازی ویلا، با هزینه هوشمند سازی هتل متفاوت است!)
 • قدمت ساخت ساختمان (عموما ساختمان های قدیمی هزینه هوشمندسازی بیشتری دارند.)
 • نوع تجهیزات مورد استفاده
 • سلیقۀ مشتری
 • متراژ ساختمان
 • اعتبار برند تولیدکنندۀ تجهیزات و شرکت ارائه دهنده خدمات هوشمندسازی

هزینه هوشمند سازی خانه و ساختمان با توجه به قدمت ساخت

قیمت خانه هوشمند با توجه به قدمت ساخت برآورد می‌شود. ساختمان ها به ۳ دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • ساختمان های درحال ساخت
 • ساختمان های نوساز
 • خانه های قدیمی

هزینه هوشمند سازی ساختمان در حال ساخت

هزینه هوشمند سازی ساختمان در حال ساخت، کمتر از ساختمان‌های تکمیل شده و قدیمی است. در واقع بهترین زمان برای هوشمند سازی برق ساختمان وقتی است که ساختمان در حال ساخت است. چون معمار می تواند بهترین جا را برای قرارگیری تجهیزات هوشمند از جمله صفحه کلیدها، سنسورها، ماژول های هوشمند، صفحه لمسی و … مشخص کند.

بنابراین در مواردی مثل هوشمند سازی مجتمع تجاری که عموما متراژ بسیار بالایی هم دارد، هوشمند سازی حتما باید در زمان ساخت انجام شود.

به این ترتیب علاوه بر مطلوب شدن نتیجۀ کار، هزینه هوشمند سازی ساختمان هم به دلیل سیم کشی راحت و عدم نیاز به تخریب، کمتر خواهد شد.

شرکت پلان اولین و برترین نماینده خانه هوشمند Control4 به شما توصیه میکند که اگر ساختمان در حال ساخت دارید، حتما به هوشمند سازی ساختمان قبل از نازک کاری توجه کنید و قبل از این مرحله از کارشناسان ما «مشاوره رایگان» بگیرید.

هزینه هوشمند سازی ساختمان تکمیل شده و نوساز

اگر ساختمان نوساز دارید و الان که ساخت ساختمان تمام شده به فکر هوشمند سازی ساختمان افتاده اید، کار کمی سخت تر و پر هزینه تر خواهد بود. چون هزینه هوشمند سازی ساختمان بستگی به نوع سیم کشی ساختمان دارد. اگر سیم کشی بصورت سنتی انجام نشده باشد و طبق استانداردهای جدید سیم کشی شده باشد، می توان تمام نیازهای مشتری را با محصولات بی سیم و تخریب کمتر برآورده کرد.

هزینه هوشمند سازی ساختمان قدیمی

اگر ساختمان قدیمی دارید و می خواهید آن را با تجهیزات هوشمند ترکیب کنید تا یک خانه هوشمند داشته باشید، بهتر است در زمان بازسازی خانه، سیم کشی های غیر استاندارد را عوض کنید و متناسب با تجهیزات هوشمند سیم کشی جدیدی انجام دهید. به همین دلیل هزینه هوشمند سازی ساختمان قدیمی بالاتر خواهد بود.

قیمت هوشمند سازی خانه با توجه به نوع تجهیزات مورد استفاده

در برآورد هزینه هوشمند سازی، نوع تجهیزات بکار رفته، نوع سیم کشی و… تاثیر مستقیمی دارند. به همین دلیل در ادامه به معرفی انواع سیستم های هوشمند سازی با سیم، بی سیم و ترکیبی می‌پردازیم تا تاثیر هر کدام را بر تعیین هزینه هوشمند سازی ساختمان ببینیم.

قیمت خانه هوشمند Control4 با سیم

خانه هوشمند با سیستم با سیم قابل اطمینان ترین سیستم هوشمند است و در برابر هک شدن توسط سارقان باهوش، مقاوم است. همچنین سرعت عمل بالایی دارد. در عین حال، اگر در حال ساخت ساختمان هستید، نصب سیستم هوشمند با سیم، کم هزینه تر از سایر روش ها است.

قیمت خانه هوشمند Control4 بی سیم

تمام آنچه که شما برای اتصال به یک سیستم هوشمند بی سیم نیاز دارید یک پریز برق (فاز و نول) است. نکته مهم در برند Control4  این است که محصولات بی سیم Control4 در برابر هک شدن کاملا ایمن هستند و دچار نویز و تداخل الکتریکی نمی شوند. با انتخاب این روش به دلیل استفاده از تجهیزات گران قیمت طبیعتاً هزینه هوشمندسازی ساختمان بیشتر خواهد شد.

قیمت خانه هوشمند Control4 ترکیبی با سیم و بی سیم

سیستم هوشمند ترکیبی از دو روش سیمی و بی سیم برای فراهم کردن یک سیستم واحد و منسجم بهره می‌برد. قیمت سیستم هوشمند ترکیبی به نسبت عملکرد آن کاملاً مناسب است و اغلب پروژه های Control4 به این روش انجام می‌شوند.

نکته: در براورد هزینه هوشمند سازی ساختمان و صدور پیش فاکتور  باید نوع تجهیزاتی که در هوشمند سازی استفاده می شود، کاملاً مشخص باشد. کارشناسان خانه هوشمند Control4  شما را بصورت کامل راهنمایی می‌کنند تا با توجه به نیازتان بهترین و مناسب‌ترین نوع تجهیزات هوشمند را برای پروژه خود انتخاب کنید.

نیاز به مشاوره تخصصی و تخمین هزینه هوشمند سازی ساختمان دارید؟

لطفا برای استعلام هزینه با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره را پر کنید. در کمتر از دو ساعت پروژه شما قیمت گذاری شده و کارشناسان فروش جهت ارائه پیش فاکتور با شما در تماس خواهند بود.

شماره تماس پشتیبانی (ساعات اداری): ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۲ و ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۶

هزینه هوشمند سازی منازل با توجه به سلیقه و نیاز مشتری

۴ سطح مختلف در هوشمند سازی ساختمان وجود دارد که با توجه به نیاز و سلیقه مشتری یکی از آن‌ها انتخاب می‌شود. هر سطحی نیاز به تجهیزات خاصی دارد و به همین دلیل بر روی قیمت خانه هوشمند تاثیرگذار خواهد بود.

سطوحی که برای هوشمند سازی ساختمان در نظر گرفته می‌شود عبارتند از:

 • سطح پایه
 • سطح نرمال (A)
 • سطح سفارشی (+A)
 • سطح پیشرفته و لوکس (++A)

شما می‌توانید از سطح پایه شروع کنید و به مرور زمان به امکانات خانه هوشمند بیفزایید

خانه هوشمند Control4 قابلیت ارتقاء به مرور زمان را دارد، در نتیجه پروژه شما می‌تواند با حداقل امکانات (سطح پایه) شروع شده و در آینده ارتقاء پیدا کند. بسیاری از مشتری‌ها مایلند با سطح پایه و هوشمند سازی روشنایی ها و سیستم نورپردازی کار را شروع کنند و بعد به مرور زمان قابلیت‌های خانه هوشمند را گسترش دهند.

مثلا در آینده از قفل های هوشمند استفاده کنند تا بتوانند از راه دور قفل ها را باز و بسته نمایند. یا از وسایل لوکس استفاده کنند. مثلا یک دستیار صوتی در اختیارشان قرار گیرد تا زمانِ پخش اخبار را به آنها گوش زد کند یا با گفتن نام موسیقی دلخواهشان، آن را پخش نماید.

پس برای آگاهی از هزینه هوشمند سازی ساختمان باید سطح هوشمند سازی مدنظرتان را مشخص کنید تا تیم خانه هوشمند Control4 بتواند پیش فاکتور شما را دقیق‌تر صادر کند.

براورد هزینه هوشمند سازی ساختمان با توجه به متراژ

متراژ ساختمان یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در تخمین هزینه هوشمند سازی است. طبیعتاً هر چقدر متراژ خانه بیشتر باشد، تعداد تجهیزات بیشتری برای هوشمند سازی خانه استفاده می شود. اما این امکان هم وجود دارد که به علت نیاز و سلیقه متفاوت مشتری، هزینه هوشمندسازی ساختمان ۱۰۰ متری از یک ساختمان ۲۰۰ متری بیشتر شود.

توجه: هزینه های هوشمند سازی ساختمان توسط شرکت پلان بر حسب تعداد تجهیزات مورد استفاده محاسبه می شود و نه مترمربع.

هزینه هوشمند سازی باتوجه به اعتبار برند تولیدکننده تجهیزات و شرکت ارائه دهنده

هر کالایی با توجه به میزان اعتبار برند تولیدکننده قیمت گذاری می‌شود. شرکت‌های طراحی و پیاده سازی سیستم های هوشمند هم باتوجه به اعتبار، تجربه و مهارت قیمت های متفاوتی دارند.

طبیعی است که انتخاب تجهیزات هوشمند از هر برند پرآوازه‌ای، هزینۀ اولیه هوشمند سازی ساختمان را بالاتر ببرد. اما توجه داشته باشید که استفاده از تجهیزات با کیفیت این برندها، یک سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید. چرا که کیفیت بالا، گارانتی‌های بی قید و شرط و ارائه خدمات پس از فروشِ حرفه‌ای، باعث می‌شود هزینه‌های جانبی، نگهداری و تعمیرات سیستم بسیار کاهش یابند. همچنین خیال شما از عملکرد بی نقص سیستم هوشمند راحت خواهد بود.

چرا برخی با وجود علاقه به هوشمندسازی ساختمان، هنوز اقدام به این کار نکرده‌اند؟

افرادی که خواهان زندگی راحت تر هستند به هوشمند سازی خانه و ساختمان علاقۀ بسیاری دارند. چرا که خانه‌های هوشمند برای فراهم نمودن آسایش و امنیتِ بیشتر طراحی شده‌اند تا زندگی را برای افراد راحت‌تر کنند. اما مهمترین مانعی که باعث شده افراد علاقه مند به خانه های هوشمند به آرزوی خود نرسند، بالا بودن هزینه خانه هوشمند است.

راهکار Control4  برای کاهش هزینه هوشمند سازی ساختمان

اگر علاقه‌مند هستید که یک خانه هوشمند داشته باشید اما بالا بودن قیمت خانه هوشمند این اجازه را به شما نمیدهد، دیگر لازم نیست نگران قیمت هوشمند سازی ساختمان باشید چون با گذشت زمان، تجهیزات و امکانات متنوع‌تری به سبد محصولات Control4 اضافه شده که باعث کمتر شدن قیمت تمام شده یک پروژه خانه هوشمند شده است.

بنابراین شرایطی ایجاد شده است که اکثریت جامعه می‌توانند به هوشمند سازی خانه و ساختمانهایشان فکر کنند و درصدد برآورده کردن نیازهای خود باشند.

مقرون به صرفه‌ترین سیستم هوشمند از نظر شرکت پلان

از نگاه کارشناسان فنی شرکت پلان، بهترین پیشنهاد برای اجرا پروژه هوشمند سازی، استفاده از تجهیزات بی سیم و باسیم در کنار هم می‌باشد. این نگاه کارشناسی دو مزیت بزرگ دارد؛

 1. قیمت خانه هوشمندControl4 کاملاً رقابتی و مقرون به صرفه خواهد بود.
 2. از حجم سیم کشی‌های زیاد و تابلو برق ‌های بزرگ خبری نخواهد بود.

شرکت پلان نماینده رسمی Control4؛ برترین برند خانه هوشمند

شرکت پلان اولین و برترین نماینده خانه هوشمند Control4 در خاورمیانه، با بیش از یک دهه سابقۀ درخشان در طراحی و پیاده سازی سیستم هوشمند است. کارشناسان شرکت پلان در خدمت شما کارفرمایان محترم هستند تا بهترین خدمات و سیستم‌های هوشمند Control4  را با توجه به بودجه و نیازتان، در اختیارتان بگذارند.

نیاز به مشاوره تخصصی و تخمین هزینه هوشمند سازی ساختمان دارید؟

لطفا برای استعلام هزینه با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره را پر کنید. در کمتر از دو ساعت پروژه شما قیمت گذاری شده و کارشناسان فروش جهت ارائه پیش فاکتور با شما در تماس خواهند بود.

شماره تماس پشتیبانی (ساعات اداری): ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۲ و ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۶

پیمایش به بالا
×

خانه هوشمند Control4

در صورت نیاز به مشاوره، از طریق واتس اپ با کارشناسان پشتیبانی در ارتباط باشید.

×