مجتمع تجاری هوشمند

مجتمع تجاری هوشمند

مجتمع تجاری هوشمند چیست؟

در مجتمع تجاری هوشمند و مراکز خرید هوشمند از تکنولوژی و فناوری‌های نوین ارتباطاتی استفاده می‌شود تا فرآیندها، خدمات و تصمیم‌گیری‌ها بهبود یابند. این سیستم‌ها از تجمع داده‌ها، تحلیل هوشمند، اینترنت اشیاء (IoT)، هوش مصنوعی (AI) و سایر فناوری‌های نوین برای ایجاد اتوماسیون، بهبود امنیت، کاهش هزینه‌ها و مصرف انرژی و مدیریت ‎کاراتر  بهره می‌برند.

مشاوره هوشمند سازی مجتمع تجاری

برای هوشمند سازی مجتمع تجاری و مراکز خرید در سراسر کشور، با شرکت هوشمند سازی ساختمان پلان «نماینده رسمی خانه هوشمند Control4 آمریکا در ایران» تماس بگیرید.

 • مشاوره رایگان
 • بازدید از امکانات و شوروم Control4
 • بازدید رایگان از پروژه شما
 • ارسال پیش فاکتور
 • ۱۸ ماه گارانتی
 • ۶۰ ماه خدمات پس از فروش
 • دارای نماینده فعال در بیش از ۱۰ استان

شماره تماس پشتیبانی (ساعات اداری): ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۲ و ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۶

معایب مجتمع تجاری که هوشمند نیست

تصور کنید یک مرکز خرید چند طبقه بدون هیچ تکنولوژی هوشمند دارید! هر روز صبح باید در تابلو برق‌های مختلف، فیوزهای روشنایی را به وضعیت روشن تغییر دهید.

ترموستات های هوشمند را به صورت دستی روشن و تنظیم کنید. هر درب و کرکره‌ای را با ریموت باز کنید. برای اطلاع از وضعیت فضاهای مختلف و نیروهای انسانی، همواره با تلفن در تماس باشید چون هیچ سیستم هوشمندی نیست!

همچنین به عنوان مالک یک فروشگاه، مدیر مجموعه تجاری یا صاحب یک رستوران، اگر از فناوری‌ها و تکنولوژی‌های روز استفاده نکنید، به جای اینکه وقت طلایی خود را معطوف کسب و کارتان کنید، همیشه نگران محل تجارت و کارتان خواهید بود.

مزایای مجتمع تجاری هوشمند

Control4 می‌تواند با بهبود راندمان عملیاتی، یک مزیت رقابتی ارزشمند به کسب و کارتان بدهد. شما می‌توانید کنترل نورپردازی، پخش موسیقی، تنظیم دما و انتخاب شبکه‌های تلویزیونی و پخش فیلم را به سیستم هوشمند بسپارید تا با تمرکز کامل از مشتریان خود استقبال کنید.

۱. سرعت و سهولت در مدیریت ساختمان

با یک دکمه سیستم امنیتی فعال شده، چراغ‌های محیط روشن می‌شوند، دمای هوا به دمای استاندارد آن فصل تنظیم می‌شود و موسیقی از تمام بلندگوها پخش می‌شود. همچنین تلویزیون به طور خودکار روشن و آماده پخش فیلم‌های تبلیغاتی می‌شود.

۲. نظارت و کنترل از راه دور

از هر کجای دنیا می توانید مراقب فضای کسب و کار و نیروهایتان باشید. شما همیشه در این مورد که آیا همه چیز در محل کارتان درست انجام می‌شود، آگاه هستید.

۳. صرفه جویی در مصرف انرژی

موضوع صرفه جویی در مصرف انرژی در پروژه تجاری نمود بسیار بیشتری دارد. وقتی کنترل مصرف انرژی بر عهده سیستم هوشمند باشد، همه چیز براساس استانداردهای تعریف شده و هزینه‌ها مدیریت می‌شود.

۴. محیطی مشتری پسند

مراکز تجاری هوشمند، با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های هوشمند می‌توانند محیط را به یک فضای پویا، مدرن و مشتری پسند تبدیل کنند.

هوشمند سازی مجتمع تجاری و مراکز خرید (استعلام قیمت)

هزینه هوشمند سازی مجتمع تجاری با سیستم Control4 به عواملی مانند متراژ، تجهیزات به کار رفته و سیستم‌های هوشمندی که اجرا می‌شوند، بستگی دارد.

لطفا برای استعلام هزینه با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره را پر کنید.

شماره تماس پشتیبانی (ساعات اداری): ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۲ و ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۶

امکانات هوشمند سازی مراکز تجاری با برند Control4

 1. پروتکل استاندارد بی سیم و با سیم (Wireless و Wired)
 2. کاهش هزینه‌ها به علت عدم نیاز به سیم کشی
 3. پوشش عالی متراژهای بزرگ با سیستم وایرلس هوشمند
 4. پردازنده‌های قوی و مطمئن برای مدیریت سیستم هوشمند
 5. قابلیت کنترل سنتی و هوشمند به صورت هم زمان
 6. ظرفیت‌های بی‌نظیر صوت و تصویر در سیستم Control4
 7. ارتقاء امنیت مجتمع تجاری با کنترل هوشمند
 8. کلیدهای سناریوپذیر در Control4
 9. ارتباط تصویری با بخش‌های مختلف از طریق صفحه‌های لمسی
 10. یکپارچگی با سیستم‌های اعلان حریق و امنیتی
 11. سیستم تهویه مطبوع و تأسیسات Control4

مجتمع تجاری هوشمند

پروتکل استاندارد بی سیم و با سیم (Wireless و Wired)

تا قبل از ورود Control4 به بازار خانه هوشمند، تمام شرکت‌های حاضر در صنعت BMS و Smart Home از پروتکل‌های روی بستر سیم (Wired) نظیر X10 , KNX , Modbus , Bacnet استفاده می‌کردند. اما شرکت کنترل ۴ برای اولین بار توانست یک پروتکل بی سیم براساس استاندارد IEEE را وارد بازار BMS – Building Management System کند.

کاهش هزینه‌ها به علت عدم نیاز به سیم کشی

شما برای ارتباط ترموستات‌های هوشمند نیازی به سیم کشی‌های طولانی در پروژه‌های بزرگ ندارید. محصولات بی‌سیم با دسترسی آسان‌تر، سرعت اجرای بسترسازی را برایتان چندین برابر کرده و هزینه‌ها را به طرز شگفت آوری کاهش می‌دهند.

پوشش عالی متراژهای بزرگ با سیستم وایرلس هوشمند

پروتکل بی سیم Zigbee که اولین بار توسط Control4 وارد صنعت هوشمندسازی شد براساس توپولوژی Mesh کار می‌کند. به این صورت که با اضافه کردن هر محصول Zigbee به پروژه، پوشش Wireless به میزان ۳۰۰ مترمربع افزایش پیدا می‌کند.

بنابراین نگران بزرگ بودن فضای پروژه نباشید. همچنین قرار دادن تجهیزات هوشمند بی سیم به جای محصولات غیر هوشمند بسیار کار ساده‌ای است.

پردازنده‌های قوی و مطمئن برای مدیریت سیستم هوشمند

پردازشگر قدرتمند کنترل کننده مرکزی Control4 مدل CA10، امکان مدیریت هزاران وسیله هوشمند بی سیم و با سیم را دارد. این پردازشگر که همانند سایر کنترل کننده‌های مرکزی Control4 برنده جوایز مختلف در این صنعت شده است، با ۵ سال ضمانت بی قید و شرط، تضمین کننده درست عمل کردن برنامه‌های پروژه‌های بزرگ نظیر هوشمند سازی مراکز تجاری است.

قابلیت کنترل سنتی و هوشمند به صورت هم زمان

پروتکل های مختلف استاندارد Control4 جدا از اینکه امکان هوشمندسازی هر نوع پروژ‌ه‌ای را برای Control4 ایجاد کرده، قابلیت کنترل Standalone (حفظ عملکرد دستی و سنتی تجهیزات در کنار عملکرد هوشمندشان) را نیز به دنیای هوشمندسازی آورده است.

مشتریان سیستم Control4 می‌توانند هم زمان، هم کنترل هوشمندشان را داشته باشند و هم به صورت غیر هوشمند با همه تجهیزات کار کنند. مثلاً در پروژه‌های تجاری، هم روشنایی بدون کلید داریم (مشاعات، پارکینگ، پشت بام و آمفی تئاتر ) و هم روشنایی دارای کلید برای فروشگاه‌ها، اتاق‌ها و … .

تمام امکانات کنترلی در سیستم هوشمند Control4 به صورت همزمان هوشمند و Standalone طراحی می‌شوند تا دغدغه‌ای در آینده برای استفاده نیروهای انسانی آموزش ندیده، نداشته باشید.

ظرفیت‌های بی‌نظیر صوت و تصویر در سیستم Control4

کاربری‌های متنوع و پرفایده‌ای در امکانات Multi Media سیستم هوشمند Control4 وجود دارد. از کنترل تلویزیون‌های یک فود کورت (Food Court) و مرکز خرید گرفته تا پخش فیلم تبلیغاتی بر روی نمایشگرهای بزرگ City Center ها، پخش اذان در بلندگوهای طبقات، پخش موسیقی براساس مناسبت‌های مختلف و… .

همه این موارد می‌تواند از اتاق مدیر انجام شود! خیلی راحت از پشت میز کار مدیریتی می‌توانید به امکانات فوق العاده‌ای در سیستم هوشمند Control4 دسترسی داشته باشید. مثلاً به مناسبت عید نوروز، پخش موسیقی شاد در تمام بلندگوهای مرکز تجاری داشته باشید.

کنترل تلویزیون های برندهای مختلف با یک ریموت

نیازی به استفاده از ریموت‌های مختلف برای فرمان دادن به تلویزیون‌های مختلف ندارید. با استفاده از سناریوهای متنوع و رابط‌های کاربری خانه هوشمند control4 امکان فرمان دادن به انواع تلویزیون‌های برندهای Sony , LG , Samsung , Philips و… وجود دارد.

کنترل دستگاه‌های صوتی و تصویری با اینترنت

بدون نیاز به سیم کشی می‌توانید از بستر WiFi و Ethernet به هر سیستم صوتی و تصویری فرمان دهید و از اجرای سناریو و تغییرات آنها باخبر شوید.

ارتقاء امنیت مجتمع تجاری با کنترل هوشمند

سیستم هوشمند برای کنترل امنیت یک مجتمع تجاری، تمام امکانات شامل مشاهده تصویر دوربین‌های تمام نقاط پروژه، فعال کردن سیستم‌های امنیتی، اطلاع از وضعیت سنسورها، کنترل تردد و… را به صورت کاملا یکپارچه و با قابلیت‌های بسیار بیشتری در اختیارتان می‌گذارد.

 • حفظ امنیت شبکه توسط شرکت Cisco: در سیستم هوشمند Control4 راه حل‌های مختلف امنیتی برای یک مرکز تجاری هوشمند وجود دارد. از امنیت شبکه که توسط شرکت Cisco تضمین شده است تا امنیت رابط‌های کاربری که با Password های غیرقابل نفوذ، مانع دسترسی خرابکاران به کنترل این سیستم‌ها می‌شوند.
 • محدودیت در دسترسی به منوهای صفحه لمسی Control4: همچنین صفحه های لمسی Control4 که با آن‌ها کل سیستم را کنترل می‌کنید، قابلیت محدود کردن دسترسی به Menu های مختلف را دارند. مثلا می‌توانید دسترسی به برخی طبقه‌ها یا بخش‌ها را برای افرادی محدود کنید. همچنین می‌توانید خود صفحه لمسی را رمزگذاری کنید تا دیگران با در اختیار داشتن آن، نتوانند سوء استفاده کنند.
 • ارسال نوتیفیکیشن به گوشی در صورت خطر: قفل‌های امنیتی Control4 می‌توانند دسترسی به بخش‌های مدیریتی را به همراه ارسال اعلان بر روی موبایل فراهم کنند.

کلیدهای سناریوپذیر در Control4

کلیدهای سناریوپذیر می‌توانند بدون نگرانی از کاربرهای عمومی استفاده شوند. زیرا کلیدهای سناریوپذیر Control4 قابلیت سناریونویسی‌های بی‌شماری دارند که در برندهای دیگر نخواهید دید.

هر کلید می‌تواند ۵ حالت مختلف سناریو را اجرا کند. اجرای سناریو توسط کلیدها می‌تواند وابسته به متغیرهای مختلف مانند ساعت کار، فرمان مدیریت و… باشد.

همچنین کلیدهای سناریوپذیر قابلیت حک شدن نام سناریو و آیکن را دارند. این نوشته‌ها یا Iconها می‌تواند به هر کاربر تازه کاری امکان استفاده از کلیدها را بدهند.

ارتباط تصویری با بخش‌های مختلف از طریق صفحه‌های لمسی

پروتکل ارتباطی صوت و تصویر Intercom به استفاده کننده‌ها قابلیت مکالمه صوتی و تصویری را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با بخش‎‌های مختلف ساختمان هوشمند از طریق صفحه لمسی‌های قابل حمل ۷ و ۱۰ اینچی Control4 و در بستر WiFi مکالمه کنید.

نیازی به ارتباط از طریق سایر برنامه‌ها و موبایل‌های شخصی نیست. حتی صفحه‌های لمسی‌ دیواری هم می‌توانند به صورت خودکار تصویر و صدای محیط را به شما نشان دهند.

برای آشنایی با ویژگی Intercom ویدیو زیر را مشاهده کنید.

 

یکپارچگی با سیستم‌های اعلان حریق و امنیتی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های Control4 ایجاد ارتباط یکپارچه با سایر سیستم‌های امنیتی نظیر اعلان و اطفاء حریق است. شما می‌توانید پس از به صدا درآمدن آژیرهای امنیتی، سناریوهایی را برای خروج هرچه سریع‌تر مردم از مرکز تجاری یا فروشگاه اجرا کنید.

مثال اجرای سناریوهای اضطراری

 • درب‌ها به صورت خودکار باز می‌شوند بدون اینکه منتظر اجرای سناریو به صورت دستی باشند.
 • سیستم‌های تهویه با نهایت ظرفیت برای خارج کردن دود شروع به کار می‌کنند.
 • مسیر خروج اضطراری با استفاده از روشنایی‌های LED در کف سالن‌ها و راهروها، شروع به چشمک زدن می‌کنند.
 • درب آسانسورها باز شده و در طبقه‌های مختلف متوقف می‌شوند.
 • برق تجهیزاتی نظیر ترموستات و کلیدهای سناریوپذیر، تلویزیون ها، سیستم‌های صوتی و … برای جلوگیری از آسیب دیدن آنها قطع می‌شوند.
 • و هر امکان دیگری که لازم باشد را می‌توانید از طریق سناریوهای سیستم هوشمند در اختیار داشته باشید.

سیستم تهویه مطبوع و تأسیسات Control4

سیستم تهویه مطبوع حساس‌ترین بخش یک مرکز تجاری است. تراکم جمعیت می‌تواند باعث افزایش دمای بسیار زیادی در یک مرکز تجاری شود. به همین دلیل کنترل هوشمند دما در سیستم‌های تهویه مطبوع و سرمایش-گرمایش بسیار ارزشمند خواهد بود.

ویژگی سیستم تهویه Control4 در مراکز تجاری

 • این سیستم‌ها به کمک ترموستات‌های هوشمند می‌توانند بهره‌وری بیشتری در مصرف انرژی، مدت زمان عملکرد و طول عمر دستگاه‌ها ایجاد کنند.
 • سیستم‌های هوشمند با استفاده از اطلاعات دریافت شده از ترموستات‌های هوشمند، میانگین دما را اندازه‌گیری می‌کنند و براساس اختلاف دمای محیط با دمای مورد نظر، سیستم‌های مکمل تهویه را فعال می‌کنند.
 • با توجه به دمای محیط بیرون، ساعت شروع به کار سیستم‌های تهویه مراکز تجاری هوشمند قابل برنامه‌ریزی است تا قبل از ورود مردم، دمای فروشگاه به حد مطلوبی رسیده باشد.
 • در اتاق مدیریت به راحتی می‌توانید با یک صفحه کنترلی، تمام فن‌ها و ترموستات‌ها را مشاهده کنید و اگر دمای یک بخش از محدوده مورد نظرتان خارج شد، از طریق اعلان‌ها و اخطارها از آن مطلع شده و به موقع برای بازگرداندن شرایط به وضعیت مطلوب وارد عمل شوید.

شرکت پلان؛ هوشمند سازی ساختمان تجاری با Control4 آمریکا

شرکت پلان اولین نماینده برند Control4 در ایران آماده ارائه مشاوره رایگان و اجرای هر گونه پروژه هوشمند سازی تجاری در سراسر ایران می‌باشد. فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

 • مشاوره رایگان
 • بازدید از امکانات و شوروم Control4
 • بازدید رایگان از پروژه شما
 • ارسال پیش فاکتور
 • ۱۸ ماه گارانتی
 • ۶۰ ماه خدمات پس از فروش
 • دارای نماینده فعال در بیش از ۱۰ استان

نیاز به مشاوره تخصصی و تخمین هزینه هوشمند سازی ساختمان تجاری دارید؟

با ما تماس بگیرید تا بهترین راه‌حل‌های هوشمندسازی را به شما پیشنهاد دهیم.

شماره تماس پشتیبانی (ساعات اداری): ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۲ و ۰۲۱۲۶۶۵۲۳۴۶

پیمایش به بالا
×

خانه هوشمند Control4

در صورت نیاز به مشاوره، از طریق واتس اپ با کارشناسان پشتیبانی در ارتباط باشید.

×